Manga jsou už léta oblíbená pro jejich sladkou a svěží chuť, ale věděli jste, že stále oblíbenější je i dřevo z mangovníku? Stále více lidí objevuje speciální vlastnosti mangového dřeva. Také jste zvědaví, čím je mangové dřevo tak výjimečné? Na této stránce naleznete vše, co potřebujete vědět o tomto teplém a exotickém druhu dřeva. Pokračujte ve čtení na vlastní riziko! Je pravděpodobné, že si nábytek z mangového dřeva zamilujete stejně jako my!

Pět často kladených otázek

Abychom zjistili, jaké vlastnosti má mangové dřevo, odpovídáme na pět otázek, které se nás nejčastěji ptáte.

  1. Co je mangové dřevo?

Mangové dřevo je dřevo z mangovníku. Je to druh tvrdého dřeva, což zajišťuje, že je obzvláště pevné a má vysokou hustotu. Díky těmto vlastnostem je nábytek vyrobený z mangového dřeva odolný a velmi pevný. Je vhodný pro výrobu nábytku, například stolů a skříněk z mangového dřeva. Mangové dřevo poznáte podle jeho teplého vzhledu, nádherné barvy dřeva a charakteristické struktury vlákna.

  1. Jaký je původ mangového dřeva?

Mangovníky rostou v teplém podnebí. Původně mangovník pochází z Indie, ale v současnosti jej lze nalézt po celém světě. Plantáže mangovníku se nacházejí ve Spojených státech, Indonésii a dokonce i ve Španělsku. Naše mangové dřevo pochází přímo z Indie, mateřské země stromu. Mango tam symbolizuje blahobyt, luxus a bohatství. Není divu, když vidíte, jak krásný je nábytek z mangového dřeva!

  1. Který styl interiéru se nejvíce hodí k mangovému dřevu?

Nemusíme nad tím dlouho přemýšlet. Mangové dřevo se hodí opravdu do každého interiéru. Na mangovém dřevě je skvělé to, že nikdy nevyjde z módy. Má robustní a zároveň přírodní vzhled, který dokáže každému interiéru dodat příjemný teplý nádech. Náš nábytek z mangového dřeva často kombinujeme s průmyslovými prvky, jako je černá ocel.

  1. Jak byste popsali mangové dřevo?

Náš nábytek je vyroben z mangového dřeva. Při výrobě stolních desek je snahou co nejvíc zachovat přirozený tvar. To dodává stolu hravý a přirozený charakter. Řezy pily naleznete na desce stolu. Tyto řezy jsou nerovnoměrně rozloženy po deskách, aby stůl získal robustní vzhled. Kromě toho mají naše dřevěné výrobky na deskách praskliny, zbarvení, různé odstíny atp. Výsledkem je, že každá deska zůstává jedinečná a skutečně můžete vidět, že se jedná o přírodní produkty.

  1. Může můj nábytek začít pracovat

Ve zkratce: ano, může. Mangové dřevo je samozřejmě také jen přírodní produkt ze dřeva, a proto také vykazuje vlastnosti jakéhokoli jiného dřeva. Dřevo je hygroskopický materiál, a proto může začít pracovat. V důsledku toho může kus nábytku vykazovat možné deformace a praskliny. To ovšem k dřevěnému nábytku a tedy i k našemu nábytku patří.

Vlastnosti mangového dřeva, které milujeme

Mangové dřevo je v posledních letech stále oblíbenější. Jedná se tedy o všestranný a svérázný druh dřeva, který má mnoho krásných vlastností. Chcete vědět, co nabízí mangové dřevo? Vypsali jsme pro Vás nejkrásnější vlastnosti mangového dřeva.

Skutečně udržitelný druh tvrdého dřeva

Kupujete-li nábytek z pravého dřeva, je příjemné vědět, že dřevo má trvale udržitelný původ. S mangovým dřevem to určitě znáte. Důležitou vlastností mangového dřeva je jeho udržitelnost. Mangovníky se totiž nepěstují pro dřevo, ale pro manga, která na nich rostou. Pokud je mangovník příliš starý na pěstování manga, vyřízne se, aby uvolnil místo pro mladší strom. To dřevo pak lze odvézt do továrny na nábytek, kde se z něj dá vyrobit všechno. Ten nejkrásnější nábytek do Vašeho obývacího pokoje přinášíme již z výroby. Takto si můžete rychle a levně vychutnat krásný a odolný dřevěný nábytek.

Mangové dřevo je přírodní produkt

Mangové dřevo je přírodní produkt. To je přesně to, co ho činí tak krásným. Žádné dvě desky z mangového dřeva nejsou stejné, což dává každému kusu nábytku jeho jedinečný vzhled. Výsledkem je, že každý kus nábytku má charakteristické rysy. To ukazuje, že Váš nábytek z mangového dřeva je skutečným tradičním výrobkem. Pokud to nebude mít negativní vliv na konstrukci nábytku, není problém, má-li Váš nábytek takové jedinečné vlastnosti. Přírodní produkty, jako je dřevo, jsou také známé svou schopností dlouhodobě pracovat. To mangovému dřevu neubírá na krásném vzhledu, ale je dobré s tím počítat. Kolísání vzduchu může způsobit, že dřevo bude časem poněkud pracovat. To je nedílnou součástí skutečného dřevěného nábytku. Naštěstí mangové dřevo není náročné na údržbu, a tak jednoduše udržíte svůj nábytek krásný po dlouhá léta.

Teplá barva a vzhled

Když uvidíte mangové dřevo, poznáte ho okamžitě z tisíců druhů dřeva. Je to díky jeho jedinečnému a teplému vzhledu. Mangové dřevo má teplou barvu, která poněkud připomíná plody, které rostou na stromě. Díky jasné struktuře a barevnému gradientu dřeva je každá deska jedinečná. Má vzhled, který si zamilujete, a proto se mangové dříví hodí do každého interiéru.

Teď už víte vše, co potřebujete vědět o vlastnostech mangového dřeva. Jste nadšeni z tohoto krásného druhu dřeva? Nahlédněte do našeho internetového obchodu a zjistěte, jak krásný nábytek dokážeme vyrobit z mangového dřeva!